Laptop dla dzieci – drogi czy tani?

Home / Komputery / Laptop dla dzieci – drogi czy tani?

Laptop dla dzieci to urządzenie, które przede wszystkim będzie służyło im do nauki, zabawy i rozrywki. Dlatego wybierając laptop dla dzieci, nie trzeba starać się, by był to laptop najnowszej generacji. Rodzice, którzy chcą kupić laptop dla dzieci, z powodzeniem mogą zdecydować się na laptopy, które nie należą do urządzeń najdroższych. I te tanie sprawdzą się doskonale.

Ile powinien kosztować laptop dla dziecka?

Na laptop dla dziecka można wydać 1500 zł. Ale można też kupić dla dzieci komputer przenośny za 3500 zł. W każdym tym przypadku laptop będzie miał inną specyfikację techniczną, która w dużej mierze zadecyduje o jego cenie.

Parametry laptopa dla dziecka

Jeśli weźmie się pod uwagę laptop dla dzieci do 1500 zł, to takie urządzenie może mieć następujące parametry techniczne:

 • Mała przekątna ekranu. W tym przedziale cenowym częściej znajdziemy laptop 10 cali niż laptop o przekątnej ekranu 15’6 cala.
 • W wielu przypadkach tanie laptopy mają błyszczące matryce. Jeśli jest taka możliwość, to lepiej szukać modelu, gdzie matryca jest matowa, bo ta zapewnia większy komfort pracy.
 • Pamięć RAM od 2 do 4 GB.
 • Dysk twardy HDD lub SSD o zróżnicowanej pojemności. W przypadku dysków HDD w cenie do 1500 zł można znaleźć modele o pojemności nawet 1000 GB. Dysk SSD w tej cenie może mieć pojemność 32 GB.

Laptop dla dzieci do 3500 zł będzie urządzeniem o większych możliwościach i lepszych parametrach technicznych. Parametry techniczne laptopa dla dzieci za 3500 zł mogą być następujące:

 • Przekątna ekranu 15’6 cala lub 17 cali. Za ponad trzy tysiące złotych przekątna ekranu w tym rozmiarze to norma.
 • Matowa matryca. Matowe powłoki na ekranach laptopów drogich są standardem.
 • W droższych laptopach ekran może mieć LED-owe podświetlanie. Komfort korzystania z takich laptopów jest zdecydowanie większy. Każdy piksel podświetla jedna lampka LED, co sprawia, że obraz jest zdecydowanie lepszej jakości.
 • Pojemny dysk twardy.
 • Pamięć RAM nawet do 8 GB.
 • Pojemna bateria, która zapewnia kilkanaście godzin pracy bez konieczności podłączania do zasilania.
 • Dedykowana karta graficzna. Dobry laptop za ponad 3000 zł może mieć dedykowaną kartę graficzną. Ma ona znaczenie, jeśli dziecko jest miłośnikiem najnowszych gier komputerowych.

O tym, ile wyda się na laptop dla dziecka, często decyduje wiek dzieci. W przypadku małych dzieci laptopy do 3000 zł są wydatkiem nieuzasadnionym. Dzieci nie są w stanie wykorzystać możliwości dobrego laptopa. Zniszczą go prędzej czy później. Dobry i drogi laptop może być trafionym zakupem, ale dla nastolatka, który jest miłośnikiem gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *