Dobry laptop dla grafika

Home / Komputery / Dobry laptop dla grafika

Grafik potrzebuje dobrego sprzętu i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jego laptop powinien być z pewnością ponadprzeciętny, dlatego że zadania, które będą na nim wykonywane, nie nalezą do najprostszych. Zobacz, jak dobrze wybrać laptopa dla grafika.

Jakie parametry laptopa dla grafika?

Rozpatrując rynek laptopów dla grafików, weźmiemy pod uwagę zaledwie 4 elementy, które w takim przypadku będą najważniejsze.

  • Ekran – jakość ekranu musi być jak najwyższa i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie może się zdarzyć tak, że wybierzemy jakiegoś podrzędnego laptopa ze słabym ekranem. Matryca musi być z pewnością FULL HD a najlepiej, żeby było to 4K. Taki laptop będzie oczywiście droższy, ale mimo wszystko naprawdę jest koniecznością. Ekran musi mieć ponadto matową powłokę matrycy, w której nie będą się nam odbijać promienie słońca i najlepiej też, by pokrywa tego ekranu była wzmocniona stopem aluminium, by była twardsza i lepiej ochroniła tak dobry ekran.
  • Procesor – musi mieć dużo mocy i to nie ulega żadnej wątpliwości. Duża moc gwarantuje, że laptop poradzi sobie z pracą na zaawansowanych programach graficznych i do obróbki wideo. Najlepiej byłoby, gdyby był to procesor Intel Core i7. Takie procesory są najmocniejsze i gwarantują nam zdecydowanie najlepsze efekty. Słabszy procesor mógłby sobie po prostu nie poradzić z obsługą takich bardziej zaawansowanych programów.
  • Dysk twardy – pojemność dysku twardego musi być naprawdę duża. Chodzi tu przede wszystkim o to, że im pojemniejszy jest taki dysk, tym zwyczajnie więcej się na nim zmieści, a my nie będziemy musieli dokupować dysku zewnętrznego, który też potrafi być naprawdę bardzo drogi. Najlepiej byłoby, gdybyśmy się zdecydowali na dysk 1 TB, ale takim absolutnym minimum w tym zakresie jest 500 GB.
  • Karta graficzna – nie ma mowy, by w laptopie dla grafika zastosować zintegrowaną kartę graficzną. Jakiekolwiek efekty pracy gwarantuje tylko i wyłącznie dedykowana karta graficzna. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, że nie ma sensu na tym oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *