Laptopy do gier – jak wybrać najlepszy?

Home / Komputery / Laptopy do gier – jak wybrać najlepszy?

Laptopy do gier muszą być odpowiednio zbudowane. Tylko wtedy laptopy gamingowe mogą spełniać oczekiwania, jakie względem nich mają ich użytkownicy. Żeby wybrać dobry laptop dla gracza, trzeba zwracać uwagę nie tylko na jego cenę, ale także na parametry techniczne, bo one są tutaj najważniejsze.

Parametry laptopów do gier
Najlepszy laptop do gier nie musi kosztować majątku, jednak musi spełniać określone wymagania. Najważniejsze parametry techniczne laptopów do gier to:

Jak największa przekątna ekranu. W przypadku graczy najlepiej sprawdzają się laptopy o przekątnej ekranu 17 cali. 15’6 cala to już minimum.
Matowa matryca. Miłośnicy gier komputerowych spędzają przed laptopami wiele godzin. Dlatego matowa matryca, która nie odbija promieni słonecznych, zdecydowanie lepiej będzie wpływała na komfort korzystania z urządzenia. Nawet tanie laptopy gamingowe mają matowe matryce.
Rozdzielczość ekranu – dobrze, jeśli będzie to przynajmniej HD.
Dedykowana karta graficzna. W laptopach gamingowych karta dedykowana to standard, bo jej możliwości są dużo większe niż możliwości karty graficznej zintegrowanej.
Podświetlana i specjalnie zbudowana klawiatura. Dzięki dodatkowym klawiszom funkcyjnym gra się lepiej, a podświetlanie umożliwia pokonywanie etapów gier nawet po ciemku.
Pamięć RAM o określonej pojemności. Im pamięć RAM jest większa, tym dla gracza lepiej. Minimum pojemności, jaką musi mieć RAM to 4 GB.
Wydajny procesor. W laptopach gamingowych wykorzystuje się procesory od i3 do i7 nawet.
Dysk twardy – tutaj absolutnym minimum jest dysk o pojemności 500 GB. W laptopach gamingowych lepiej sprawdzają się dyski SSD, bo są wydajniejsze i pobierają mniej energii.
Głośniki, które decydują o wrażeniach podczas grania. Jeśli głośniki w laptopie są zbyt słabe, gracz zawsze może zainwestować w głośniki zewnętrzne.
Ceny laptopów do gier
W zależności od tego, jakie podzespoły wchodzą w skład laptopów dla graczy, inaczej kształtują się ich ceny. Podstawowe wersje laptopów gamingowych można kupić już nawet za 2000 zł. Solidne laptopy gamingowe mogą kosztować nawet ponad 5000 zł i więcej.

O tym, ile wydaje się na laptop gamingowy, nie decyduje to, czy gra się od niedawna, czy jest się wytrawnym miłośnikiem gier. Decydującym czynnikiem jest tutaj to, z jakich ustawień chce się korzystać podczas gier. Jeśli komuś wystarczy gra na minimalnych ustawieniach, to może zainwestować w laptop o mniejszych możliwościach. Kiedy fan gier komputerowych chce grać na ustawieniach najlepszych, to musi mieć do dyspozycji laptop gamingowy lepszej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *