Najlepszy laptop do przeglądania Internetu

Home / Komputery / Najlepszy laptop do przeglądania Internetu

Laptop do przeglądania Internetu nie musi kosztować dużo. Nie ma sensu kupować laptopa za ponad 3000 zł, jeśli wiadomo, że będzie on wykorzystywany jedynie do sprawdzania poczty internetowej, regulowania rachunków czy oglądania filmów online. W takich przypadkach sprawdzą się laptopy tanie, czyli takie, które kosztują mniej niż 2000 zł. Ich szeroki wybór proponuje sklep z laptopami online i sklepy, które sprzedają laptopy w tradycyjny sposób.

Parametry laptopa do przeglądania Internetu

Żeby przeglądać Internet, wystarczy kupić laptop, który jest wyposażony w:

  • Matową matrycę, dzięki niej oczy zdecydowanie się męczą i można więcej czasu spędzać przed komputerem. Powłoka matrycy matowej nie odbija promieni słonecznych, ale je załamuje. W ten sposób oczy są zdecydowanie mniej obciążone.
  • Ekran o przekątnej 15’6 cala. Kiedy przekątna ekranu jest większa, większy jest komfort korzystania z urządzenia. Większy ekran sprawia, że wyświetlane na nim obrazy są większe, co ułatwia pracę z urządzeniem.
  • Dysk twardy o pojemności do 500 GB. Nawet laptop 13 cali taki dysk może posiadać.
  • Pojemną baterię, która umożliwia kilka godzin pracy między jednym ładowaniem a drugim.
  • Pamięć RAM od 2 do 4 GB. Kiedy laptop ma służyć tylko do przeglądania stron internetowych, taka pamięć RAM będzie w zupełności wystarczająca.
  • Zintegrowaną kartę graficzną. Karta graficzna zintegrowana będzie w stanie obsługiwać prostsze gry komputerowe, a jednocześnie sprawi, że cena urządzenia nie będzie zbyt wygórowana. Laptop do przeglądania stron www nie musi mieć dedykowanej karty graficznej.

Ile powinien kosztować laptop do przeglądania Internetu?

Laptop, dzięki któremu będzie się korzystało z sieci, nie musi kosztować majątku. Nawet ten za mniej niż 1500 zł w takich przypadkach sprawdzi się doskonale. Laptopy do 2000 zł ma w swojej ofercie prawie każdy sklep z laptopami. W wielu przypadkach, kiedy organizuje się promocje na laptopy, to uwzględnia się w nich właśnie te najtańsze urządzenia.

Ma to swoje uzasadnienie. Dzisiaj wielu ludzi korzysta z laptopa tylko w celu przeglądania stron www. Nie potrzebują oni urządzenia o dużych możliwościach technologicznych. Nawet jeśli zdecydują się na zakup urządzenia za 3000 zł, które do korzystania z sieci się nada, to tak naprawdę będzie to wydatek zbędny. Wiele funkcji i możliwości drogiego laptopa nie będzie wykorzystanych. Na droższy laptop do przeglądania stron internetowych można zdecydować się wtedy, kiedy jest się miłośnikiem zaawansowanych gier komputerowych. W takim przypadku kupienie droższego laptopa o lepszych parametrach technicznych będzie słuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *