Jak tanio kupić notebooka?

Home / Komputery / Jak tanio kupić notebooka?

Chcesz kupić notebooka tanio i nie wiesz, co zrobić? Czy szukać promocji, czy też może obniżyć nieco swoje wymagania odnośnie konkretnego sprzętu. Zaraz podpowiemy Ci, jak wybrnąć z tej sytuacji i kupić taniego notebooka.

Kwestia pierwsza – czego oczekujesz?

Każdy tryb korzystania albo rodzaj pracy determinuje to, że wymagania w stosunku do danego urządzenia są po prostu inne. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dlatego też nie dziwi fakt, że najpierw trzeba się zastanowić nad tym, czego oczekujemy. Czy masz zamiar grać? Wtedy musisz wybrać mocną i dobrą dedykowaną kartę graficzną. Czy chcesz mieć laptopa wyłącznie do surfowania po sieci? Wtedy stawiaj na długi czas pracy na baterii i dobry ekran. Czy może chcesz projektować w programach typu AutoCad a wtedy potrzebny Ci mocny procesor i mocna karta graficzna. Dowiedz się, jakie są podstawowe wymagania względem laptopa, którego potrzebujesz.

Kwestia druga – z czego możesz zrezygnować?

Teraz zastanów się, z czego możesz zrezygnować. Być może jest taka funkcjonalność, której wcale nie będziesz używał? A może jest w danym modelu taka, którą można zastąpić spokojnie urządzeniem zewnętrznym, które będzie tańsze niż zakup tego modelu razem z nim? Chodzi tutaj na przykład o napęd optyczny. Jeżeli możesz, zrezygnuj z wszystkiego tego, czego i tak nie będziesz używać.

Kwestia trzecia – jak znaleźć okazję na laptopy?

Sprawdzaj gazetki z laptopami. W największych sklepach regularnie wychodzi gazetka promocyjna, dzięki której można konkretny produkt kupić nawet o 30 procent taniej, mimo iż będzie on pełnowartościowy. Naprawdę warto będzie skorzystać takiej opcji i wybrać sobie coś, co w tej ofercie jest prezentowane. Jeżeli robisz zakupy w danym sklepie i zbierasz punkty, wykorzystaj je, by obniżyć cenę zakupy notebooka.

Jeżeli jesteś od dawna związany z danym sklepie i uzbierałeś pokaźną liczbę punktów lojalnościowy, to z powodzeniem możesz je wymienić na rabat cenowy na takie urządzenie. Możesz też poszukać laptopa z drugiej ręki, ale wtedy nie masz gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *