Kiedy warto kupić tani laptop?

Home / Komputery / Kiedy warto kupić tani laptop?

Tani laptop to taki, za który zapłacimy nie więcej niż 1500 zł. Mimo tak niskiej ceny tani laptop może spełniać oczekiwania wielu użytkowników. Taki komputer przenośny z powodzeniem można wykorzystywać w domu, szkole, a nawet w pracy. Kiedy nie obsługuje się zbyt skomplikowanych programów komputerowych, tanie laptopy są jak najbardziej odpowiednie.

Parametry tanich laptopów

Laptopy do 1500 zł są urządzeniami, które charakteryzują się następującymi parametrami technicznymi:

  • Przekątna ekranu nie większa niż 15’6 cala. W takiej cenie nie dostaniemy laptopa o przekątnej ekranu 17 cali.
  • Procesor i3. Na lepszej klasy procesor nie ma co liczyć.
  • Matryca matowa lub błyszcząca. Tanie laptopy niekiedy mają matowe matryce, choć w tej cenie częściej można dostać modele, gdzie powłoka ekranu jest błyszcząca.
  • Zintegrowana karta graficzna. W urządzeniach do 1500 zł nie spotyka się kart dedykowanych.
  • Dysk twardy HDD o pojemności do 1 TB. Jak na tak niską cenę, to i tak bardzo duża pojemność.
  • Pamięć RAM do 4 GB. W przypadku tanich laptopów RAM o takiej pojemności jest w zupełności wystarczający.
  • Klawiatura z klawiszami wyspowymi, dzięki którym pisanie jest łatwiejsze.
  • Pojemna bateria, która umożliwi korzystanie z urządzania, bez konieczności podłączania go do zasilania, przynajmniej przez kilka godzin.

Kto powinien się zdecydować na tani laptop?

Tani laptop będzie urządzeniem idealnym do domowego użytku. Kiedy potrzebuje się komputera, do przeglądania stron internetowych czy szeroko rozumianej rozrywki, nie ma sensu kupować droższego laptopa. Możliwości, jakie mają drogie laptopy, w domowych warunkach i tak zwykle nie są wykorzystywane. Laptopy tanie sprawdzą się też jako komputery dla dzieci. W ich przypadku laptop nie musi mieć wydajnego procesora czy najlepszej klasy karty graficznej. Tanie laptopy i notebooki można wykorzystywać do prostych prac biurowych. Będą też idealnymi urządzeniami dla studentów.

Tanie laptopy nowe nie będą dobre dla miłośników najnowszych gier komputerowych i osób, które pracują na skomplikowanych programach komputerowych. W ich przypadku laptop musi mieć dedykowaną kartę graficzną i dużo lepszy procesor. Tani laptop do 1500 zł takich komponentów na pewno nie będzie posiadał.

Zanim wybierze się tani laptop, dobrze jest skorzystać z narzędzia, jakim jestporównywarka laptopów. Tu wpisując określony zakres cenowy, dostaniemy kilka propozycji modeli laptopów w wyznaczonej cenie. W ten sposób znalezienie dobrego i taniego laptopa będzie dużo łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *